Dünyada İlk Ve Tek Adanalı Fan Sitesi
Hoşgeldiniz

Join the forum, it's quick and easy

Hoşgeldiniz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Adanalı Bana İyi Gelecek

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Adanalı Bana İyi Gelecek Empty Adanalı Bana İyi Gelecek Ptsi Şub. 16, 2009 5:26 pm

Admin

Adanali Yönetmen
Adanali Yönetmen

Usta yönetmen Osman Sınav'ın yönettiği "Acı Hayat" dizisiyle yıldızı parlayan ve genç kuşağın aranılan başrol kadın oyuncular arasına giren Selin Demiratar, önümüzdeki günlerde atv'de ekrana gelecek "Adanalı" isimli diziyle seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Oktay Kaynarca ve Mehmet Akif Alakurt gibi iki önemli erkek oyuncu ile kamera karşısına geçecek olan Demiratar, bu kez daha önce canlandırmadığı bir karakteri gizli görevde olan bir polisi ete kemiğe büründürecek. Osman Sınav'ın "Hüzün ona çok yakışıyor" dediği Demiratar, artık eğleneceği projelerin içinde olmak istediğini söyledi.

Adanalı dizisi ne zaman başlıyor?

Bu hafta bir teaser çekimi yaptık. Asıl çekimlere önümüzdeki haftadan itibaren başlayacağız. Çekimler ağırlıklı olarak İstanbul'da olacak.

Fiziksel olarak yeni rolünüz için bir değişiklik yapacak mısınız?

Şu günlerde bunu konuşuyoruz. Saçta bir takım değişiklikler yapabiliriz. Dizide canlandıracağım İdil karakteri iki farklı kadının özelliklerini taşıyor. Çünkü hem kötü adama karşı bir köstebeklik durumu var, hem de emniyetteki pozisyonu var. İdil, emniyette Oktay Kaynarca'nın canlandırdığı Adanalı karakteri nedeniyle sürgün edilmiş bir polis... Biraz sert, işine aşık bir kadın.. Dizide Mehmet Akif Alakurt'un canlandırdığı ve uzun zamandır hakkında delil toplanmaya çalışılan "Maraz Ali" karakteri var, dizinin kötü adamı durumunda... Bir yandan ona karşı da, işi nedeniyle flörtöz bir tavır içinde... İdil, Adanalı'yı uğraştıracak bir karakter aslında...

Sonra dizide iki aşk arasında mı kalacaksınız?

Galiba öyle şeyler olacak gibi... Benim tahminim o yönde...

Bu kez canlandırdığınız diğer karakterlerden farklı bir şekilde seyirci karşısına çıkacaksınız yani?

Evet, iki farklı kadını canlandıracağım çünkü... Aslında işi nedeniyle o flörtöz durumları yapıyor. Benim için keyifli olacak ikisini bir arada götürmek... Eğlenceli bir iş aslında... Bu sene artık çekerken de, izlerken de eğleneceğim bir iş yapmak istiyorum. Bu kez senaryoyu okurken çok güldüğüm yerler oldu. Aksiyonu da var ama tam dram dram bir iş değil, durum komedisi de barındırıyor. Gerçi komedi tarafı daha çok Oktay Kaynarca'nın canlandırdığı karakterde var. Oktay'ın konuşmaları, tavırları falan çok sevimli... Adanalı, polis ama şov yapmayı, gösterişi seven bir polis... Benim adıma eğlenceli en azından... Bu kez üçümüz de farklı rollerle seyirci karşısına çıkacağız. Mehmet Akif de sanırım, daha önce böyle bir rol canlandırmadı.

Oktay Kaynarca ve Mehmet Akif Alakurt'la daha önce tanışıyor muydunuz?

Yok, ilk defa tanıştık. İkisini de sadece televizyondan gördüğüm kadarıyla tanıyordum ama ikisi de çok sempatik, eminim çekim yaparken çok eğleneceğim insanlar... İkisinin de çok güzel enerjileri var. Yapım şirketi Süreç Film'e gittiğimde de tüm ekipten sıcak elektrik aldım. İşlerin başarısı ekibin o işe olan inancıyla doğru orantılı bence... Ekibin arasındaki samimiyet ve sıcaklık yapılan işin seyirciye geçmesinde birebir etkili... Eğer dizi oyuncuları ve yönetmen arasında kopukluk varsa, ekip ruhu oluşmamışsa o dizinin tutması neredeyse imkânsız... Çünkü anında o negatif enerji, ekrandan seyirciye geçiyor. Osman Sınav'la "Acı Hayat" dizisinde ağır bir dram çekerken bir o kadar da eğleniyorduk. Hatta o kadar gülerek çalıştığım bir iş daha hatırlamıyorum. O dizi seyirci tarafından çok sevildi ve iki yıl sürdü. İyi insanların bir arada olması projenin geleceğini de olumlu etkiliyor.

Geçen yıl bu nedenle galiba "Gazi" ve "Dur Yolcu" dizisinden ayrıldınız, değil mi?

Geçen sene benim için o açıdan çok talihsiz geçti. Çok mutlu olmadım. Bu sene yaptığım işlerle o açığı kapatacağıma inanıyorum. "Adanalı" bana iyi gelecek, öyle hissediyorum. Hayata karşı büyük iddiaları olan birisi değilim ama iyi bir iş olacağını düşünüyorum. Mutlu olayım yeter ki, iş de başarılı olup devam etsin.

"Dur Yolcu" dizisinin yönetmeni İsmail Güneş, sizin disiplinsiz tavırlarınız nedeniyle diziden çıkarıldığınızı söylemişti ama işin aslının öyle olmadığı, sizin projeden ayrıldığınız daha sonra ortaya çıktı, bu durum sizi nasıl etkiledi?

Acayip derecede moralim bozuldu. Başka bir şeyle ilgili değil, benim işimle ilgili bir konuydu bu sonuçta.. Ben işime asla laf söyletmem. Çünkü işimi çok seviyorum ve işimin de bütün gereklerini eksiksiz yapmaya çalışırım. Sabah 06.00'da sette olunacaksa beş dakika bile geç kalmam. Denilen saatte, üstelik daha da erken orada olurum. İşime laf söyleniyor olması beni çok kırdı. Etrafımdaki insanlar, birlikte çalıştığım ekip arkadaşlarım aradı ve üzülmemem gerektiğini, beni çok iyi tanıdıklarını söylediler ama beni bilmeyen insanlar farklı düşünebilirler. Bu açıklamayı yönetmen yaptı ama yapımcı Ahmet Yenilmez onun adına benden özür diledi. Haberin yalan olduğu da zaten basına faks geçilerek duyuruldu. Yönetmenin amacı benim ona cevap vermemi sağlamaktı ama ben böyle polemiklerin içinde asla olmam. Çekmeye çalışsalar da kimseyle polemiklere girmem.

Yeni yayın dönemiyle birlikte başlayan diğer dizileri izlediniz mi, var mı aralarında beğendiğiniz?

Bütün dizilerin en azından ilk bölümlerini izliyorum. Çünkü kim neyi, nasıl oynamış onları görmem gerek. İzlediğim yeni dizilerden "Gece Sesleri"ni çok beğendim. Geçen yıldan beri "Kavak Yelleri" dizisini çok severek izliyorum. Bu yıl da diziyi severek takip ediyorum. Aşk - ı Memnu'nun özellikle ikinci bölümünü çok beğendim. Beren'i(Saat) çok beğendim mesela... Elbette diğer oyuncular Selçuk Yöntem falan da çok iyi ama Beren çok farklı bir karakteri, çok iyi oynamış. Aşk - ı Memnu bu senenin en iddialı dizilerinin başında bence...

Yaz tatilini nasıl geçirdiniz?

İki hafta ailemle Karadeniz turu yaptım. Bütün stresimi attım, müthiş dinlendiriciydi. İki hafta İspanya yaptım, bir hafta da Antalya'da geçirdim.

Müzisyen Hakan Eren'le ilişkiniz devam ediyor mu?

Ediyor, o da Cem Yılmaz'ın A.R.O.G filminin müziklerine başladı. Onun işleri de yoğun, çok görüşemiyoruz. Sürekli telefonlaşıyoruz.

Sizin sinema projeniz var mı?

Bu sene çok ilginç şekilde çok fazla film projesi geldi ama beni heyecanlandıracak, çok iyi bulduğum ve hayır diyemeyeceğim bir teklifle karşılaşmadım. Dokuz tane falan film teklifi geldi. Hatta aralarında komedi filmleri de vardı ama geçen yıl başladığım projelerde çok mutlu olmadığım için arada derede kaldım. Hiçbirisi de içime sinmeyince kabul edemedim. Geçen yıl dizilerde yaptığım hataları sinemada yapmak istemedim. Artık beni heyecanlandıracak ve mutlaka oynamam gerektiği hissini bana veren işleri seçmek istiyorum. Bir de teklif yapan insanların yaklaşımlarına da bakıyorum açıkçası... İşlerine ne kadar iyi niyetli bakıyorlar, ona artık çok dikkat ediyorum.

https://adanali.forumdizini.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]